LiMA žiniasklaidoje

 

Svarbiausi dalykai, kurie nesikeis

Data: 2021 m. gruodžio 7 d.

„Metų pabaiga yra puikus laikas pažvelgti ne tik į ateitį ir praeitį, bet ir į veidrodį. Suklysti rinkodaroje yra žmogiška, padaryti nesąmonę – sveikintina, tačiau tik tada, jeigu mokomės iš savo klaidų. Baisiau, kai nepasimokome nieko, todėl, nepaisant to, kad šiais laikais žmonės labai bijo kritikos, be jos nejudėtume pirmyn“, – sako Tomas, pridurdamas, kad savo pranešime išdėstys tai, kuo vis dar gyvena dažnas prekių ženklas, ir atpažinti save nebus sunku.

 

Prekių ženklų bipoliškumas

T. Ramanauskas sąrašą pradeda nuo bipolinių prekių ženklų. Tokių, neabejojame, žinote ne vieną. Bipoliškumą apibrėžia situacija, kai įvaizdis, pateikiamas reklamoje, dar kitaip vadinamas promo vaizdu, labai stipriai disonuoja su darbdavio kuriamu įvaizdžiu.

Pranešėjo teigimu, dažnai tas pats prekių ženklas pasirenka absoliučiai skirtingus ir net priešingus įvaizdžius, kai reklamuoja savo prekes, siekdamas jas parduoti, ir, kai reklamuojasi, norėdamas pritraukti darbuotojus.

 

Išoperuotas humoras

Labai ryški tendencija, kuri, tikėtina, nesikeis ir kitais metais yra reklamose pasitelkiamas netinkamas, nejuokingas humoras. 

„Vadinu tai išoperuotu humoru. Jis, manau, susijęs su baime padaryti klaidų. Mes bijome kažkam nepatikti ir tai gena gerą humorą iš reklamos. Ten, kur jis pasitelkiamas, atrodo, lyg būtų skausmingai išgimdytas, nenatūralus ir žiūrovui kuria svetimos gėdos efektą“, – pasakoja Tomas.

Anot pranešėjo, prekių ženklams verta imti pavyzdį iš komikų, kurių humoro jausmas yra unikalus ir organiškas. Jie nebijo pasijuokti iš savęs. To nebijoti reikėtų ir prekių ženklams.

 

Lakstymas paskui klišes

Remdamasis ilgametę patirtimi, T. Ramanauskas pabrėžia, kad absoliučiai visos prekių kategorijos turi rinkodaroje vyraujančias ir visiems iki skausmo pažįstamas klišes. 

„Turbūt visi esate matę kvepalų reklamas, kur už buteliuko slepiasi moteris mąsliu žvilgsniu; televizorių reklamas, kur vaizdas lipa iš jų arba į juos ir susilieja su aplinka; vandens reklamas, kur buteliukai fotografuojami gamtoje… Skirtingos rinkos, skirtingos auditorijos, bet identiški sprendimai. Tai – rinkodaros klišės“, – vardija pašnekovas.

 

Socialinio tinklo apgaulė

Visi iki vieno prekių ženklai yra socialiniuose tinkluose. Tomo manymu, reikėtų ilgai pavargti, kol rastume tokį, kurio nėra, tačiau ar visi ten veikia tikslingai ir efektyviai – kitas klausimas. 

„Jeigu prekių ženklo įrašai sulaukia itin menko dėmesio, ar tikrai verta į tai investuoti laiką ir pinigus? Dažnai socialiniuose tinkluose, kaip ir gyvenime, bandoma įtikti visiems, tada prekių ženklai pasidaro aptakūs ir suvienodėję. Gal vis dėlto geriau socialinių tinklų galimybes išnaudoti kitaip? Gal pasilikime juos kaip erdvę eksperimentams?“ – klausia pranešėjas.

 

Perkrovos ir požiūris

Pašnekovas mato vis dar itin gają tendenciją į reklamines juostas sugrūsti viską, kas tik įmanoma. Tačiau tai darantieji visai pamiršta, kaip vartotojas tokią reklamą žiūri.

„Nors vis kalbama apie milžiniškas perkrovas, didžiulius kiekius turinio, prekių ženklų reklaminėse juostose vis tiek atsiranda šešiolika ir daugiau skirtingų elementų. Kaip vartotojas žiūri tokią reklamą? Duok Dieve, kad jai skirtų bent sekundę iki atsirandant galimybei ją praleisti. Mano manymu, naudingiau šiame chaose išsiskirti švara, aiškumu ir estetika. Gal tada sulauksime ir daugiau dėmesio?“ – svarsto T. Ramanauskas.

 

Reklamos kūrėjas atkreipia dėmesį, kad panaši tendencija lydi ir lauko reklamą. Metai iš metų daromos tos pačios klaidos – pernelyg didelis detalumas.

„Reklamas kuriame jautria akimi, išžiūrinėjame kiekvieną lopinėlį, tačiau pamirštame, kad vartotojas reklamą, ypač lauko, mato judėdamas, greitai ir iš toli. Jis tikrai neįžvelgs visų detalių, kurios ten sudėtos. Reikėtų tai turėti galvoje“, – pataria specialistas.

 

Pilną straipsnį skaitykite "BZN Start".