LiMA žiniasklaidoje

 

[Lzinios.lt] Vartotojų asmens duomenys – po dar daugiau užraktų

Data: 2016 m. rugsėjo 29 d.

Verslas raginamas jau dabar pradėti ruoštis po poros metų griežtėsiančiam asmens duomenų valdymui ir saugojimui. Mat naujų taisyklių nesilaikančioms įmonėms grės bauda iki 20 mln. eurų. Pirmą kartą vartotojas galės reikalauti, kad jo asmens duomenys būtų ne tik nenaudojami, bet ir visiškai „pamirštami“.

Visoje Europos Sąjungoje 2018 metų gegužės 25 dieną įsigalios bendras duomenų apsaugos reglamentas, kuris iš esmės pakeis asmens duomenų valdymą ir saugojimą. Jis sustiprins vartotojų teises kontroliuoti savo asmens duomenis. Žmonės turės aiškiai pareikšti, kad leidžia tvarkyti jų asmens duomenis, galės reikalauti ištaisyti, ištrinti juos, taip pat „būti pamiršti“. Naujas reglamentas apima ir vartotojų teisę nesutikti, kad jų duomenys būtų tvarkomi profiliavimo tikslais.

Naujos taisyklės įpareigos įmones garantuoti klientų ar partnerių asmeninės, juos identifikuojančios informacijos apsaugą – to neužtikrinančioms organizacijoms grės baudos iki 20 mln. eurų, arba 4 proc. jų bendros metinės apyvartos.

 

Daugiau skaitykite...