LiMA žiniasklaidoje

 

[Delfi.lt] Šventinis Lietuvos įvaizdis kelia aistras

Data: 2016 m. gegužės 2 d.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas logotipas ir jo pagrindu gimęs visas identiteto rinkinys jau patvirtintas oficialiai. Tačiau profesionalų bendruomenę šis sprendimas padalino į dvi stovyklas. Kol vieni liaupsina kūrėjus už modernų požiūrį, kiti svarsto, kad visgi tokia proga jis – netinkamas, o pats užduoties tikslas kelia dar daugiau klausimų.

 

Nuomonės dėl rezultatų išsiskiria

 

Reklamos agentūra „New!“ pranešė jau įteikusi dovaną Lietuvai artėjančių šimtųjų valstybės atkūrimo metinių proga: sukūrė šventinį logotipą, identiteto sistemą, kartu su partneriais „Kitoks.com“ atnaujino oficialią šalies interneto svetainę. Viešai dalinančių komplimentus šiam darbui netrūksta, tačiau rinkodaros profesionalų užkulisiuose dalinamasi ir kitokiomis nuomonėmis. Kai kuriems ekspertams užkliūna tai, kad kaip valstybės ženklinimui – logotipas silpnokas, jie pasigenda jėgos ir statuso simbolių, būdingų tokioms progoms. Kiti pabrėžia, kad užduotis buvo suformuluota neteisingai, nes Lietuvai – ne šimtas, o tūkstantis metų, tad dabar visuomenei yra siunčiama neteisinga žinutė.

„Kaip dažnai nutinka Lietuvos rinkodaros padangėje - maksimalus susifokusavimas į paveiksliukų, šriftukų ir spalvyčių estetiką, bet nulis strategijos”, - skeptiškai atliktą darbą vertina „Aktualių tendencijų instituto” kūrybos ir mokslo direktorius Saulius Kazlauskas.

Jam antrina Lietuvos marketingo asociacijos valdybos narys Rytis Buračas, keldamas klausimą, kokia visgi šio ženklo strategija? „Visų pirma reikia žinoti, kokia buvo užduotis kuriant ženklą, nes tai yra atsakymas, ką mes juo norime parodyti, kokias vertybes perteikti, kokį suteikti emocinį krūvį ir kaip pozicionuotis. Skaičius šimtas sudėtas iš raidelių-šapelių-kringelių: kiek žmonių nežinodami atspės, kad ten raidės? Kaip suprantu, neva tai yra lyg aliuzija į etno, galbūt siuvinėjimą. Beje, tas etno šiuo atveju yra labai bendrinis, ne išskirtinai lietuviškas. Toks ženklas gali simbolizuoti praktiškai bet ką, tačiau vargiai pavyktų suprasti, kad tai yra atkūrimas, ir ne šiaip sau, o Valstybės”, - sako jis, taip pat atkreipdamas dėmesį į nuskaitymo ir transformavimo aspektus. R.Buračo nuomone, jei ne juodai baltas ženklas, jis yra ganėtinai sudėtingas ir nepatogus.

 

Plačiau skaitykite...