LiMA žiniasklaidoje

 

[Ekonomika.lt] „Ikea“ siurprizai: kiekvienoje šalyje - kitokia to paties baldo kaina

Data: 2015 m. rugpjūčio 13 d.

Baldų prekybos tinklas „Ikea“ į Lietuvą nemenkai sudrebino šią rinką. Daugelis džiaugėsi nebrangiais baldais, tačiau mūsų analizė parodė, kad kaimyninėje Lenkijoje galima tuos pačius baldus nusipirkti keliasdešimčia eurų pigiau. Tuo tarpu lyginant Rusijos „Ikea“ pasiūlą čia ryškėja geopolitinės situacijos įtaka baldų prekybos verslui.

Pasirinkome ir palyginome vienų populiariausių tinklo baldų kainas Lietuvoje, Lenkijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Rusijoje: kavos staliuko „Lack“, spintos „Brimnes“ ir trivietės sofos „Kivik“.

 

Skirtumas nuo centų iki kelių eurų

Brangiausiai už kavos staliuką mokėtų Rusijos gyventojai, mat pas juos ši prekė kainuoja 14,1 euro, o didžiausia perkamąja galia tarp šių šalių galintys džiaugtis britai už tą pačią prekę mokėtų mažiausiai – 7,05 euro. Lenkijoje baltas „Lack“ staliukas yra tik 46 euro centais pigesnis.

 

Tuo tarpu už spintą brangiausiai moka britai – 197, o Rusijoje toks pat baldas yra tik 14 eurų pigesnis. Tačiau tarp dviejų kaimyninių valstybių – Lietuvos ir Lenkijos – kainų skirtumas ir daug didesnis. Lietuviams spinta atsieis 159 eurus, o lenkai mokės net 41 euru pigiau.

Trivietė sofa rusams kainuos žymiai daugiau nei likusių trijų šalių gyventojams, mat čia jos kaina siekia 847 eurus. Vos 4 eurų skirtumą pajus Lenkijos ir Lietuvos gyventojai, kur tas pats baldas atitinkamai kainuoja 405 ir 409 eurus. Britams sofa atsieis gerokai pigiau nei rusams, tačiau už lietuvius ir lenkus jie taip pat mokės gana daugiau – 634 eurus.


Plačiau skaitykite...