Naujienos

 

KIBERNETINIS SAUGUMAS: KĄ TURĖTUMĖTE ŽINOTI?

Data: 2021 m. balandžio 21 d.

Kibernetinis saugumas yra viena aktualiausių 2021-ųjų temų, apie kurią dažniausiai susimąstome per vėlai. Lektorius Ramūnas Liubertas, „ESET Lietuva“ IT inžinierius, Lietuvos marketingo asociacijos (LiMA) organizuotame renginyje „Ką apie kibernetinį saugumą turi žinoti marketingistai?“ dalijosi praktiniais pavyzdžiais, ką daryti susidūrus su kibernetinėmis grėsmėmis. Kaip atpažinti galimus pavojus ir saugoti jautrią informaciją? Renginyje paliestos temos apie kibernetinį saugumą, pavojus ir galimas prevencines priemones.

 

Renginyje lektorius įvardijo dažniausius pavojus, tykančius internete: sukčiavimas, kenkėjiškos programos, pavojai ieškant informacijos, el. laiškai ir jų priedai, viešojo belaidžio internetinio tinklo (Wi-Fi) naudojimas ir slaptažodžių (ne)saugumas, taip pat pasidalijo patarimais, kaip užkirsti kelią šioms grėsmėms.

Viena jautriausių ir aktualiausių temų šiuo metu yra slaptažodžių saugumas asmeninėse ir darbinėse paskyrose. „Įsilaužėlių perimtas paskyras būna labai sunku susigrąžinti, o įmonės reputaciją jie gali sugadinti labai greitai“, – akcentuoja lektorius. Jei įmonės tinklas neapsaugotas, slaptažodžių vagystės galimos įsilaužėliams skenuojant įmonės tinklą. Slaptažodžius bandoma atspėti automatiškai, todėl svarbu, kad sistema blokuotų prisijungimą po keleto blogų slaptažodžio suvedimų iš eilės. R. Liubertas taip pat rekomenduoja neišsaugoti slaptažodžių naršyklėse.

Kitos „ESET Lietuva“ IT inžinieriaus R. Liuberto paminėtos prevencinės priemonės: naujausios internetinių naršyklių versijos, įdiegti operacinės sistemos atnaujinimai, reguliarus kompiuterio nuskaitymas dėl kenkėjiškų programų. Jei naudojate nešiojamąjį kompiuterį, pravartu jį apsaugoti slaptažodžiu, praradimo ar vagystės atveju aktualus disko duomenų šifravimas.

 

Daugiau skaitykite: „Bzn start“