Naujienos

 

Socialiniai tinklai apie kuriuos negirdėjote: nuo platformos abstinentams iki „TikTok“ konkurento

Data: 2020 m. liepos 22 d.

„Nors didžiausius socialinius tinklus žino, pažįsta ir naudoja daugelis, retai susimąstoma, kad yra begalės smulkesnių, nišinių ir konkrečiai funkcijai atlikti skirtų socialinių tinklų. Nepaisant to, kad šios platformos žinomos mažiau nei, pavyzdžiui, „Facebook“ ar „Instagram“, jos gali būti ne ką mažiau naudingos ir palengvinti gyvenimą“, – pasakoja „Bitės Profė“ Agnė Adomaitytė ir dalinasi įdomiausiais socialiniais tinklais.

 

 

1. „Byte“ – naujasis „Tik Tok“ konkurentas

Socialinių tinklų rinką šių metų pradžioje papildė naujiena – socialinis tinklas „Byte“, kurį sukūrė vienas iš praeityje populiarios platformos „Vine“ įkūrėjų Domas Hofmannas. Programėlė jau per pirmąją savaitę atsisiųsta 1,3 milijono kartų ir augimo greičiu aplenkė šioje srityje garsėjusią konkurentę „Vine“. Programėlė sulaukė jaunimo dėmesio, dėl kurio ir kovos su šiuo metu neįtikėtinai populiariu socialiniu tinklu „TikTok“ – programėlės veikia panašiu principu. „Šioje platformoje galima patalpinti 6 sekundžių trukmės vaizdo įrašus juos filmuojant iš karto arba įkeliant turimus. Vis tik „Byte“ programėlėje didžiulis dėmesys skiriamas kūrėjų palaikymui – čia siūloma partnerių programa, kurioje vartotojai, surenkantys aukščiausius peržiūrų skaičius, gauna atlygį. Tokios sistemos „TikTok“ platformoje nėra“, – pasakoja A. Adomaitytė. Vartotojams taip pat siūloma prisijungti prie kūrėjų programos, leidžiančios jos dalyviams susipažinti vieniems su kitais ir sužinoti programėlės naujienas pirmiau, nei tai gali padaryti likę vartotojai. „Byte“ taip pat siūlo bendruomenės forumą – nariai informuojami apie naujienas, gali diskutuoti juos dominančiomis temomis.

 

2. „Tapereal“ – tinklalaidžių kūrėjų „fabrikas“

Tinklalaidžių gerbėjai nuo šiol galės lengvai kurti ir savo asmeninius podkastus – įrašyti įdomų pokalbį su draugu ar tiesiog pasidalinti mintimis, naudodamiesi socialiniu tinklu „Tapereal“. „Šiame socialiniame tinkle galite įrašyti pokalbius su draugais tiesiog jiems paskambinę arba pradėti asmeninį – solo – garso įrašą. Įprastai vartotojai čia dalijasi savo talentais, kelionių istorijomis, gyva muzika, motyvacinėmis kalbomis, net asmeninėmis pamokomis. Turinys yra skelbiamas „TapeFeed“ sraute – turinį kiti bendruomenės nariai gali į jį reaguoti, komentuoti, bendrauti tarpusavyje“, – sako žinovė. Platformos kūrėjai skelbia, kad joje nėra jokių reklamų ar algoritmų, dirbtinai populiarinančių tam tikrus kūrėjus ar įrašus – visos pajamos gaunamos iš narystės mokesčių, leidžiančių skelbti ilgesnius įrašus.

Skaitykite daugiau čia