Naujienos

 

ESTT: slapukams interneto svetainėse naudoti būtinas aktyvus sutikimas

Data: 2019 m. spalio 14 d.

Daugelis įmonių turės pakeisti iki šiol taikytą interneto svetainės naudotojų sutikimo su slapukais gavimo praktiką. 2019 m. spalio 1 d. Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) priėmė sprendimą, kad iš anksto pažymėtas žymimasis laukelis nėra laikomas svetainės naudotojo sutikimu jo įrenginyje saugoti slapukus ir suteikti prieigą prie jų.

 

Slapukams naudoti būtinas aktyvus sutikima

 

ESTT sprendė, ar svetainės naudotojas turi aktyviai sutikti, kad jo įrenginyje būtų įdiegiami ir naudojami slapukai, kurie leistų pateikti asmeniškai pritaikytą reklamą, tai yra ar galima laikyti, kad sutikimas įdiegti ir naudoti slapukus įrenginyje yra gautas, jei interneto svetainėje langelis, nurodantis, kad svetainės naudotojas sutinka, yra iš anksto pažymėtas, o norėdamas atsisakyti slapukų asmuo turi nuimti iš anksto pažymėtą varnelę. Šiuo klausimu į ESTT kreipėsi Aukščiausiasis federalinis teismas (Vokietija), sprendęs ginčą tarp Vokietijos vartotojų organizacijų federacijos ir bendrovės „Planet49“.

 

Teikdamas išvadas ESTT rėmėsi ES direktyvomis, kuriose nurodyta, kad slapukus galima įrašyti ir naudoti tik gavus aiškų sutikimą. ESTT nurodė, kad jei sutikimas su slapukų naudojimu yra iš anksto pažymėtas, neįmanoma objektyviai išsiaiškinti, ar svetainės naudotojas nenuimdamas varnelės sutiko, kad būtų tvarkomi jo asmens duomenys. Negalima atmesti galimybės, kad naudotojas nėra perskaitęs ar net pastebėjęs papildomos informacijos žymimajame langelyje. ESTT pabrėžė, kad aiškų sutikimą asmuo gali duoti tik aktyviais veiksmais.

 

Plačiau skaitykite čia.