Naujienos

 

„Influenceris“ – žurnalistas be diplomo ir reklamdavys be reklamos reguliavimo

Data: 2019 m. birželio 10 d.

Šiomis dienomis influenceris – žurnalistas be diplomo ir reklamdavys be reklamos reguliavimo, festivalyje „Login“ tikino SEB banko rinkodaros vadovas Liudas Rimkus. Jam antrino ir „Fabula Hill+Knowlton Strategies“ kūrybos vadovas Aidas Puklevičius sakydamas, kad vlogeriai, blogeriai ar influenceriai dabar taip pat yra ketvirtoji valdžia, kaip ir žurnalistai, nors neturi akreditacijų ar įgaliojimų.
 
Technologijų ir inovacijų konferencijoje „Login“ vyko diskusija tema „Nauji karaliaus rūbai: medija prieš socialinę mediją“. Pokalbį pradėjęs „Fabula Hill+Knowlton Strategies“ kūrybos vadovas A. Puklevičius pasakojo, kad jau nuo spausdinimo mašinos atsiradimo pradėta manyti, kad tam tikri dalykai miršta, vėliau kalbėta, kad radiją keičia televizija, atsiradus internetui – žūsta spauda: „Ar labai perdėti gandai apie ankstyvą klasikinės medijos mirtį?“

„Prieš pora savaičių „Lietuvos rytas“ paskelbė, kad laikraščius leis rečiau, kiekvieną dieną turėsime tik „Vakaro žinias“ ir „Verslo žinias“. Kad mirtis ateina – faktas. Bet ji ateina ne spaudai, bet tai mašinai, kuri veikia: medžių nukirtimui, popieriaus gamybai, spausdinimui ir laikraščių atkeliavimui iki mūsų namų. Šiomis dienomis žmonės moka naudotis technologijomis.
 
Kita vertus, pats žurnalistikos procesas yra susijęs su reiškiniu, kurį mes vadiname ketvirtąja valdžia. Tai reiškia, kad mes, kaip žmonės, savo teisę filtruoti žinias atiduodame tiems, kurie turi specialų pasirengimą, yra baigę mokslus, laikosi etikos kodekso. Mes jiems deleguojame galimybę atfiltruoti pasaulį, kuris yra labai sudėtingas. Ir pateikti mums svarbiausias žinias. Su šiuo procesu taip pat vyksta labai daug pokyčių – sunku pasakyti, miršta jis ar ne, bet tikrai transformuojasi“, – tikino ryšių su visuomene ir politinės komunikacijos ekspertas Mykolas Katkus.
 
Anot jo, nors informacijos kiekis dabar didesnis nei kada nors anksčiau, trūksta tiriamosios žurnalistikos ir ne tik: „JAV atliktas tyrimas parodė, kad mums labai stinga vietinių žinių. Žinoma, dabar esame informuoti geriau nei anksčiau. Filtro funkcija tikrai keičiasi, tačiau mums žiniasklaidoje reikia kuratorių, nes patys negalime priimti sprendimo.“

Daugiau skaitykite čia