Naujienos

 

Kokią dovaną įteikti, kad ji būtų prasminga? Trys pagrindiniai patarimai B2B dovanoms

Data: 2023 m. rugsėjo 29 d.

Kokią dovaną įteikti, kad ji būtų prasminga? Trys pagrindiniai patarimai B2B dovanoms

 

Parengė Asta Matulevičienė, verslo dovanų ekspertė, „Skani tradicija” įkūrėja

 

Ką daryti, jeigu visos kalėdinių dovanų idėjos atrodo išnaudotos, o pradžiuginti verslo partnerius, kolegas ar klientus vis tiek norisi? Dalinuosi šių metų valgomų dovanų tendencijomis, kurios gali padėti pasirinkti kalėdinių dovanų strategiją ir kryptį.

 

  1. Socialiai atsakinga dovana. Šiuo metu visame pasaulyje auga socialiai atsakingų dovanų populiarumas. Dovanokite dovanas, kurias sukūrė socialiai pažeidžiamos grupės arba tie, kuriems ypač reikia palaikymo. Įteikdami dovaną paaiškinkite idėją, taip parodysite, kad Jums iš tiesų rūpi. Kas tai galėtų būti? Pabėgėlių iš Ukrainos gaminta produkcija, negalią turinčių žmonių gaminiai, LGBT bendruomenės atstovų pagaminti produktai, senjorų, tautinių mažumų, šeimų ar moterų įkurtų verslų produktai – galimybių daug. Galbūt Jūsų įmonė yra socialiniai partneriai – tuomet dovaną galite rinktis iš organizacijos, kurią remiate. 

 

  1. Dovana su istorija. Galbūt Jūsų verslas veikia regione, o gal kaip tik – norite reprezentuoti visą etnografinę Lietuvą kolegoms iš užsienio? Puikus variantas rinktis autentiškus gaminius, kurių gamyba būdinga tik tam tikram kraštui. Lauktuvės iš Žemaitijos, Suvalkijos, Dzūkijos, Aukštaitijos ar Pamario krašto. Galite dovanoti visų po truputį, siekiant parodyti Lietuvos įvairiapusiškumą, arba gausų krepšelį iš vieno regiono, kuriame esate įsikūrę. Valgomi rinkiniai visada sulaukia pasisekimo, o jeigu produktai kuria istoriją – dar įdomiau. Tik atkreipkite dėmesį į tokių dovanų transportavimo galimybes, idealiu atveju, pasitarkite su specialistais. 

 

  1. Dovana, verčianti aiktelti. Kūrybiškai papasakokite savo ir verslo partnerio ar kliento istoriją,  sužadinkite visus gavėjo pojūčius. Jeigu siekiate dar didesnio įspūdžio, rinkitės naujausiomis technologijomis pagamintus produktus: 3D būdu sukurtus, atspausdintus valgomus produktus  ar  specialaus dizaino pakuotes, dirbtinio intelekto kurtą apipavidalinimą ar laboratorijose išaugintus produktus, iš kurių lietuvių gamintojai kuria puikius užkandžius, stebinančius savo originalumu.


Pabaigai, visada galvokite apie dovanos gavėją. Kas Jus sieja, kokie atributai, skoniai, spalvos ar technologijos sutampasu Jų ir Jūsų puoselėjamomis vertybėmis? Bet svarbiausia – dovanokite tai kas nenuguls į stalčius ar lentynas, o bus prasminga, gausu prisiminimų ir pojūčių.