Naujienos

 

Metiniai pokalbiai su darbuotojais: kaip nepasikišti sau kojos?

Data: 2023 m. sausio 18 d.

Metų pradžia daugeliui – galimybė atversti ir naują savo gyvenimo lapą. Vos tik atšventus šviežią pradžią, o neretai net ir senųjų metų pabaigoje, keldami sau įvairius tikslus dėliojamės, kaip gyvensim toliau. Dažnai sausį vyksta ir metiniai darbuotojų pokalbiai.

 

Įmonių vadovai, praktikuojantys kolegų vertinimą, neabejotinai sutiktų, kad tai gali duoti našesnių darbo rezultatų. Ir jie teisūs. Tačiau šis procesas iš tikrųjų taps naudingas tik tuomet, jei nebus imituojamas. Kitu atveju darbuotojai tik susierzins, o metinių pokalbių periodas įmonėje bus sutiktas slogiomis nuotaikomis.

 

Remiantis statistiniais duomenimis, metinius arba vienkartinius pokalbius dažniausiai renkasi stambios, 250 ir daugiau darbuotojų turinčios įmonės, o štai pusmetiniai vertinimai labiausiai pritinka privataus užsienio ar vietinio kapitalo, taip pat – valstybinėms įmonėms.

 

Todėl, jei šiuo metu tik svarstote, reikalingi jums metiniai pokalbiai ar ne, atvirai pasakysiu – vienareikšmio atsakymo nėra. Tačiau reikia nepamiršti, kad metiniai pokalbiai yra vadovo vadybinis įrankis, kuris realiai gali duoti naudos. Galiausiai, juk tai pačios įmonės vertybių ir vizijos pildymas, todėl dažnai sprendimas priklauso tiek nuo vadovo, tiek nuo komandos iniciatyvos.

 

 

Skaičiai skaičiais, bet geriau nei bet kas situaciją iliustruoja realūs pavyzdžiai.

 

Stodama už komandos „Berta&Agency“ vairo tvirtai žinojau, kad, norėdama pažinti žmogų ir specialistą, jo požiūrį į darbo procesus, išsiaiškinti opius klausimus bei padėti išsikelti kaskart naujų profesinių, o gal ir asmeninių, tikslų, vienu pokalbiu per metus neapsiribosiu.

Daugiau skaitykite >> čia